Избранное На главнуюНа главную

НОВОСТИ :: СОБЫТИЯ :: КОММЕНТАРИИ

Програма «Велика реставрація» на ЧеркащиніІз 3 березня 2021 року Міністерство культури та інформаційної політики України розпочало приймання заявок на участь у відборі проєктів робіт із реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, що будуть реалізовані у межах програми «Велика реставрація».

 Зараз Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА спільно з представниками закладів культури, формують заявки на ревіталізацію 11-ти об’єктів культурної спадщини Черкащини.

 А саме таких заповідників:

 – Національний історико-культурний заповідник «Чигирин»;

 – Шевченківський національний заповідник (Канів);

 – Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка»;

 – Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань».

 Під час відбору цих 11-ти об’єктів було враховано:

 – цінність пам’ятки для соціально-культурного та економічного розвитку громади;

 – туристичні маршрути;

 – географічні особливості території;

 – транспортну інфраструктуру;

 – стратегія подальшого використання пам’ятки.

 Важливим етапом підготовки є процес збору документів та оформлення якісних заявок. Саме тому Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА залучило представників Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА, культурних менеджерів, управлінців об’єктів, а також активних пам’яткоохоронців. Зустрічі проходять на регулярній основі у формі групових та індивідуальних консультацій.

 – Управління зараз координує подачу документів 11-ти об’єктів до програми «Велика реставрація». Але це незначна частина культурної спадщини області. Не можна планувати майбутнє пам’яток, не врахувавши громадської та експертної думки, тому попередньо, за підтримки Черкаської регіональної агенції розвитку, спеціалісти провели цикл зустрічей-дискусій зі стратегічного планування, що є вагомою складовою заявок. Запорука успіху проєкту — командна робота.

Ми активно формуємо пакети документів для подання і впевненні, що більшість проєктів переможуть у конкурсі. Навіть якщо ті, хто не пройдуть відбір, усе одно, матимуть готові грантові заявки, які зможуть подати на інші українські та міжнародні конкурси.

Збереження пам’яток та розвиток туризму на місцях культурної спадщини – пріоритетні напрямки. Важливим моментом є розуміння громадами суті «командної гри», в якій жоден з гравців не залишається осторонь, адже мета — цілісна: розвиток культури як невід’ємної частини інфраструктури гостинності й туризму області, — зазначила Людмила Фіть, очільниця Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА.

 Нагадаємо, що реконструкція об’єктів культурної спадщини в межах проєкту “Велика реставрація”, оголошена постановою Кабінету Міністрів України №1214 від 9 грудня і розрахована на три роки. Роботами планується охопити 150 об’єктів.

 Про це інформує Управління культури Черкаської ОДАГОРОСКОП:
Loading...
РЕКОМЕНДУЕМ САЙТ:


...